Fayans boyama nasıl yapılır? Hangi malzemeler gereklidir?

Aquacool trend RAL 6028 ile uygulanmış fayanslar

Uzun süre herkesin aklında olan o soru – fayans boyanır mı? Artık cevabı çok net, aquacool trend mac boya ve katalizör ile fayanslarınızı sağlıklı ve uzun ömürlü bir şeklinde boyayabilirsiniz. Su bazlı, kokusuz ve sağlam olan aquacool trend bu konuda fayanslarını boyamak isteyen herkes için çok iyi bir seçenek oldu. Gerçekten yüzeyi yapışan Aquacool trend, başka markalarda olmayan katalizör sayesinde üstün tutunma ve uzun ömürlü oluyor. Üzerine kalın kokulu vernik gerekmiyor, sadece temiz yüzey, ve doğru malzeme ile siz de fayanslarınızı boyayabilirsiniz.

Fayans Boyamak için hangi malzemeler gerekli?

Fayans boyarken gerekli olan malzemeler;

Bu ürünler ile fayans boyama işleminizi tamamlamak için yeterli olur. Şimdi gelelim fayans boyama işlemini nasıl yapıyoruz hamle hamle.

 

Fayans nasıl boyanır?

Boyama işlemlerinde en önemli iki nokta vardır, doğru malzeme ve doğru hazırlık. Aquacool trend ile fayans için doğru malzeme tamam, doğru hazırlık için temizlik yapmanız gerekir. Sirkeli su ile yumuşak temizlik bezi islatın, ve yüzeyi iyi temizleyin, özelikle lavabodaki fayanslar çok kir tutar, bütün kirleri ve tozları temizlemeniz gerekir boyamadan önce, temizliğe ne kadar önem verirseniz o kadar iyi tutar boya ve o kadar iyi sonuç alırsınız. Sağlam temizlikten sonra kuruma işlemi yapmanız gerekir, kuru bez ile güzelce kurutun.

Şimdi boyayı hazılamanız gerekir, boyacı kabın içine 500ml Aquacool trend MAC boyanın 3te birini dökün, bunun içine 1 adet katalizör ekleyin ve kabın içinde iyice boyayı ve katalizörü karıştırın. Önemli not: sadece kullanıcağınız boya kadar katalizör karıştırın, katalizörün etkisi 3 saat sürer. Boya ve katalizörü karıştırdıktan sonra ruloyu boyaya batırın ve yüzeye uygulama yapın. İlk kattan 3 saat sonra ikinci katı atın katlar arası kuruma süresi 2/3 saatdir. Boyama genelde iki katta biter, ama yüzeyin rengi ve kullandığınız boya rengine göre bu değişebilir. Aquacool boya çok sağlam yüzey bırakır, üzerine vernik gerektirmez sadece efekt uygulaması yaparsanız vernik kullanmanız gerekir. Boyadıktan sonra 3 gün su ile temas etmemesi gerekir, 7 gün ise kimyasal ile temas etmemesi gerekir, 7 gün sonrasında yeterli bir şekilde sertleşmiş olur ve istediğiniz gibi temizlik malzemesi kullanabilirsiniz.

 

Mermer efekt uygulaması nasıl yapılır?

Bu aralar çok trend olan mermer efekt uygulamasını soran çok oluyor. Bu efekt bir sprey boya türüdür aslında, kuru boyanın üzerine atılır ve boyanın mermere benzemesini sağlar. Bu efekti uygulamak için ilk önce boya uygulanması gerekiyor, genelde fayans tezgahlarda kullanılıyor. Boya kuruduktan sonra mermer efekti uygulanır, çok fazla değil azar azar uygulanmasını tavsiye ederiz. Bu spreyi yatay yüzeylerde kullanılmasını tavsiye ederiz, duvarlarda değil. Mermer efekt kullanılması halinde, illa üzerine vernikte kullanmanız lazım efekti korumak için. İki kat boya, sonra sprey, sonra bir veya iki kat vernikle siz de mermer görünümüne ulaşabilirsiniz

Aquacool trend mermer efekti beyaz tezgah
.                                   Siyah boyanın üzerine uygulanan beyaz mermer efekti + parlak vernik.                                            
WhatsApp Image 2024 01 31 at 11.02.15
Tezgahın Öncesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fayans boyası kalkar mı sonrasında?

Fayansa boyamak aquacool trend mac boya ve katalizör ile mümkün, bu ürünleri kullandığınızda ve yüzey temizliği iyi yapıldıysa boya sonradan kalkma veya kabarma yapmaz kesinlikle. Aquacool trend mac boyayı fayansta diğer markalara göre farklı kılan şey katalizörün olması. Katalizör sayesinde diğer su bazlı markaların sunamadığı kalıcılık ve tutunma gücü sunuyor müşterilerine. Yani özetlememiz gerekirse temizlik iyi yapılırsa ve aquacool trend + katalizör ile doğru malzeme kullanılırsa fayanstaki ömrü uzun olur.

Fayansımı boyamak için ne kadar boya almam gerekir?

Sarfiyat konusunda Aquacool trend mac boya kullandığınızda 500ml ile yaklaşık 5/6 metre karelik yer boyarsınız, tabi boyama işlemlerinde kullandığınız renk ve yüzeyin rengi iki önemli etken. Açık renk yüzeye koyu renk boya uygulamalarda 2 kat yeterli olur, açık renk yüzeye açık renk boya uygulama yaptığınızda 2/3 kat boya gerekir. Koyu yüzeylere koyu renk boya uygulamalarda 2 kat yeterli olur, koyu yüzeylere açık renk uygulamalarda 3/4 kat uygulamanız gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepeti Paylaş