Şık ve yeni gibi; Mutfak Dolaplar nasıl boyanır?

Mutfak Dolaplar Boyanır mı?

Artık cevap çok net, evet kolaylıkla boyanır. Aquacool Trend’in üstün teknolojisiyle, yüzey artık önemli değil. Parlak kaplama, ham ahşap, ham MDF, MDF laminant, plastik kaplama hepsi artık bir günde kolay ve zahmetsiz bir şekilde boyanır. Astar, zımpara kullanmadan profesyonel bir görüntü almanız artık mümkün. Mutfak dolabı boyama artık Aquacool güvencesiyle oldukça kolay!

Parlak Dolap Boyanır mı? Cilalı Mutfak Dolabı Boyanır mı?

En çok sorulan sorulardan birisi parlak veya cilalı yüzeylerde boyama yapılıp yapılamayacağı yönünde. Piyasada bulunan diğer boyalar ile boyanması mümkün olmasa da Aquacool Trend MAC boya ile artık parlak cilalı yüzeyler sorunsuz şekilde boyanabilir. Aquacool Trend MAC boyanın üstün tutunma gücü ile parlak yüzeyleri sadece kir ve tozları temizleyip kadife rulo ile uygulama yapmanız yeterlidir. Üstelik zımpara yapmanız bile gerekmez. İçerdiği özel formülü ile yüzeye zımpara yapmadan zamandan ve ortalığı kirletmeden temiz bir şekilde kolaylıkla uygulama yapabilirsiniz.

 

Boyanmamış parlak mutfak dolapları                         Aquacool trend ile boyanmış mutfak dolapları

Burada üst mutfak dolaplarında  Aquacool Trend MAC boya RAL 9003 S.Beyaz, Alt dolaplarda ise Aquacool Trend MAC boya 881 Antrasit Gri 

Mutfak Dolabı Boyamak İçin Gerekli Olan Malzemeler Nedir?

Sadece birkaç ürün ile boyama yapabilirsiniz. Boya, rulo, boyacı kabı en önemli olan ürünlerdir.

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Yüzeyi boyamadan önce en önemli nokta yüzeyin temiz olmasıdır. Yüzeyi iyice temizleyin, yüzeyde herhangi toz veya kir kalmamasına özen gösteriniz. Yüzey temiz ve kuru ise boyayı iyi çalkalayın ve boyayı boyacı kabına dökün. Ruloyu batırın ve ilk katı sürün, katlar arası iki saat bekleyin ve ikinci katı sürün. Mükemmel sonuç için genellikle iki kat uygulama yeterlidir. Ancak kullanılan renk ve yüzeyin rengine göre üç veya çok nadiren dört kat uygulama gerekebilir. Aquacool Trend kendinden vernikli olduğu için boyanın üstüne ekstra vernik uygulaması gerekmemektedir. Fakat parlak veya yarı mat görüntü isteyenler için hibrit vernik kullanabilir.

 

Mutfak Dolabına Ne Kadar Boya Gider?

Bunun cevabı tabi ki de dolabın boyutuna göre değişir. Fakat ortalama bir mutfak dolabının dış kısımları için (10 kapaklı) yaklaşık 1 litre boya gider. Alt ve üst dolapları farklı renk yapmak isterseniz 500ml üst kapaklar için, 500ml alt kapaklar için olacak şekilde boya alabilirsiniz. 1 litre Aquacool Trend boya ile yaklaşık 10/12 metre kare arası yer boyanır.

WhatsApp Image 2023 10 06 at 17.40.47 WhatsApp Image 2023 10 06 at 17.40.47 2

Örnek olarak bu mutfak dolap dönüşümünde 1 litre Aquacool Trend 607 Ihlamur yeşili kullanıldı.

 

 

Mutfak Dolabını Boyamak Pratik mi?

Hem kolay hem de ekonomik çözüm olan Aquacool Trend MAC boya ile mutfak dolabı boyamak oldukça pratik hale gelmiştir. Astar, zımpara ve uzun kuruma saatler ile uğraşmadan pratik bir şekilde kolaylıkla uygulama yapılabilir. Bir gün içinde Aquacool Trend’ in 120’den fazla hazır renklerinden seçerek eskimiş dolaplarınızı kolayca dönüştürün.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepeti Paylaş