Zımparasız Mobilya boyama nasıl yapılır?

Zımpara mobilya uygulaması

Çok merak edilen bir konu olan, zımpara ile uğraşmadan boyama işlemi yapılır mı, boya tutar mı sorusuna çok cevap var internette, pek çok boya markaları ve çeşitleri var ama bunun en net cevabı aquacool trend kullanarak anlarsınız, evet  yüzeyde pürüz yoksa kesinlikle boyanır. Artık sadece yüzeyi su ile temizleyip elerinize boya ve rulo alıp boyama işleminize tamamlayabilirsiniz. Türkiyede Mobilyalar genelde ahşap değil, MDF lam veya Suntalam’dan yapılır bu kaplamalı yüzeylere iyi tutunma sağlamak için özel boya lazım, ve bunun için en iyi sonuç veren Aquacool Trend Mac boya.

Zımpara mobilya uygulaması

 

Zımparasız mobilya hangi boya ile boyanır?

Aquacool Trend MAC boyayı kullanırsanız, zımpara veya astar kullanmadan, temiz yüzeyli mobilyalara uygulayıp tam tutunma ve pürüzsüz yüzey alırsınız. Mobilyalar türkiyede genelde MDF laminant veya Suntalam malzemelerden yapılır, aquacool trend özelikle zımpara kullanmadan mobilyaya yapışmak için üretildiği için bu tür mobilyalara çok iyi yapışır. Nanoteknoloji formulüyle öne çıkar aquacool trend, hem zımpara kullanmadan mobilyalara çok iyi yapışır, hemde üstün yüzey dağılım ile pürüzsüz sonuç ve profesyonel görünüm verir. Rulo, fırça veya boya tabanca ile uygulanır. Genelde iki katta tam kapanma olur, kullanılan renk ve yüzey renge göre bu gereken kat sayısı üç te olabilir. Aquacool boyanın katlar arası kuruma süresi 3 saat olduğu için bir günde mobilyalarınızı boyayıp bitirebilirsiniz.

 

Hangi durumlarda zımpara gereklidir?

Mobilya boyamak için doğru ürünü kullanırken çoğu zaman zımpara gerekmez, sadece temiz, tozsuz ve düz bir yüzey yeterli olur ve onun üstüne Aquacool MAC boya uygulamanız yeterli. Fakat Yüzeyde pürüz varsa ve düz değilse ne yapmanız gerekli? Bu durumda zımpara kullanmanızı tavsiye ederiz, zımpara uygulamak pürüzlü yüzeyi düz hale getirir ve bu yüzeyin boyanmaya hazır hale getirir. Ozelikle Ham ahşap mobilyalarda tavsiye ederiz çünkü ham ahşabın doğal pürüzleri olur genelikle. Boyamadan önce pürüzsüz yüzeyi ulaşmanın önemi çok yüksek, pürüzlü yüzeyi boya hem iyi tutunmaz hemde boyadıktan sonra iyi durmaz. Mobilyalara zımpara yapmak isterseniz bizim tavsiye etiğimiz ürün Abrasoft sünger zımparası, rahatlık ve alacağınız sonuçlara bakarar şuan piyasada çoğu mobilyacılar bu ürünü kullanır. Pürüzlü yüzeyleri zımpara yaptıktan sonra, oluşan tozu alıp, pürüzsüz tozsüz yüzeyi boyama yapabilirsiniz.

 

Hangi zımpara kullanmak lazım?

Abrasoft Sünger zımparası mobilya pıyasasında en çok tercih edilen zımparadır. Hem elle tutarken rahat oluyor süngerden dolayı, hemde yüksek kalite zımpara kumundan dolayı yüzeyde çok iyi sonuç veriyor. Genelde 180 kum zımpara daha çok ham ahşap uygulamalarda kullanılır, 320 Kum zımpara ise mdf lam ve suntalam için uygundur. Mobilyanın yüzeyini çok çizmeden uygulama yapmaya deneyeniz. Zımpara işleminde toz oluşur, bu tozu bez ile aldıktan sonra ve yüzey tamamen temiz olduktan sonra boyama işlemi yapabilirsiniz.

Abrasoft zımpara

 

Ham MDF ye boya uygulanır mı?

Ham MDF boyanır, ham mdf genelde çok emici olur ve boyayı emer, bu yüzden sarf edilen boya Ham MDFde daha fazla olur genelikle. Ham mdfde direkt aquacool trend kullanabilirsiniz iyi tutar ve çok güzel sonuçlar olur, fakat bizim tavsiyemiz Ham MDF boyarken ilk önce Ham MDF astarı kullanmak, bu ürün ham MDF yüzeyleri çok başarılı bir şekilde doldurur, boya emişini keser ve hızlı bir şekilde kuruma yapar, ve üstüne bir veya iki kat Aquacool Trend Mac boya attıktan sonra pürüzsüz bir şekilde boyanmış bir MDF olur.

 

Aquacool Trend MDFix MDF Astarı 500ml

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepeti Paylaş